جمعه ٢٧ فروردين ١٤٠٠
بروزرسانی
1400/01/17
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 13697 | کل بازدید : 395193 
صفحه اصلي > اخبار 
اخبار > نشست رونمایی از کتاب " جامعه مدنی و کرونا"
 


 

جامعه مدنی و کرونا

نشست رونمایی از کتاب " جامعه مدنی و کرونا"

موسسه نیکوکاری دکتر مجنبی معین برگزار کرد: نشست رونمایی کتاب "جامعه مدنی و کرونا (تجربه جهانی)" به کوشش دکتر سعید مدنی، با حضور دکتر مصطفی معین، دکتر مقصود فراستخواه، دکتر مروئه وامقی و دکتر پیام روشنفکر، روز دوشنبه ۱۶ فروردین ساعت ۱۹ به صورت مجازی برگزار شد.

دنیاگیری کرونا جامعه مدنی را در سراسر جهان با چالش‌ها و مشکلات عدیده‌ای رویرو ساخته است. از این رو موسسه نیکوکاری دکتر مجتبی معین تصمیم گرفت برای تبادل تجربیات سازمان‌های جامعه مدنی در مواجهه با دنیاگیری کرونا مطالعه‌ای را تحت عنوان: «بررسی تجارب سازمان‌های اجتماعی جامعه مدنی در مقابله با بحران همه‌گیری کرونا در سطح جهان» تعریف کند. نتایج این تحقیق که مدیریت آن را آقای دکتر سعید مدنی بر عهده داشتند، اکنون پیش رو است. کتاب «جامعه مدنی و کرونا (تجربه جهانی)» در دست انتشار قرار گرفته و توسط انتشارات پارسه به چاپ رسیده است.
جهان مدتی است درگیر مشکلات بیماری‌های دنیاگیر (پاندمیک) شده است. با وقوع هر همه‌گیری جدید، سازمان بهداشت جهانی همه کشورها را به تقویت ظرفیت‌ها و آمادگی پاسخ به بیماری دنیاگیر فرامی‌خواند و نسبت به خطرات بالقوه هشدار می‌دهد. با این حال، همکاری‌های بین‌المللی به تنهایی کافی نیست و قابلیت‌های پاسخگویی داخلی مؤثر نیز لازمه مهار و کاهش ‌بیماری‌ها و ارتقای سلامت جوامع هستند. شبکه‌ای از نیروهای مشتاق، مسئول و مطلع که از قبل بدون انگیزه‌های مالی و براساس اهداف وطن دوستانه و انسانی شکل گرفته‌اند، می‌توانند در زمان بروز یک همه‌گیری هم‌چون کرونا، به خدمت جامعه درآیند. این گروه‌ها، جمعیت‌ها، سازمان‌های مردم‌نهاد یا سمن‌ها و سازمان‌های جماعت محور فارغ از حوزه تخصصی کاری (خواه مبارزه با فقر باشد یا انگیزه‌های زیست‌محیطی)، به ‌دلیل شبکه روابط و اعتماد متقابلی که از قبل با مردم شکل داده‌اند، می‌توانند همچون صدها بازوی کمکی کوچک، نیروهای دولتی در صحنه را یاری دهند. این حلقه‌های رابط مطلع و معتمد در فاصله مردم و دولت، چه در زمینه اطلاع رسانی دوطرفه درمورد بیماری و چه برای کمک‌های فیزیکی موردنیاز در مراکز بهداشتی و درمانی شهرها یا مناطق دورافتاده،‌ می‌توانند کمک مهمی به نیروهای دولتی کنند.

1400/01/17  -  ١٤:٤١ / شماره خبر : ١٨٨٥٥ / تعداد نمایش : 9


خروج
دسترسی سریع
کتابخانه مرکزی
انتشارات دانشگاه
سامانه علم سنجی
کتابخانه دیجیتال
سامانه نوپا 
DSpace

تماس با ما:

آدرس : اوین بلوار دانشجو، خیابان کودکیار، دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی،  ساختمان فارابی، مرکز تحقیقات مدیریت رفاه اجتماعی

کد پستی:  1985713834

 تلفن مرکز: 71732843

پست الکترونیک: swrc@uswr.ac.ir  دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعیمعاونت تحقیقات و فناوریفرم ارتباطآرشیو اخبارنقشه سایت

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences