جمعه ٢٧ فروردين ١٤٠٠
بروزرسانی
1400/01/17
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 13698 | کل بازدید : 395198 
صفحه اصلي > اخبار 
اخبار > چگونگی فعالیت موسسات مردم نهاد (NGOها) در همه گیری کرونا مورد ارزیابی قرار گرفته است
 


 

یک گزارش از پژوهش های چند ماه اخیر

چگونگی فعالیت موسسات مردم نهاد (NGOها) در همه گیری کرونا مورد ارزیابی قرار گرفته است

دکتر« مروئه وامقی » رئیس مرکز تحقیقات مدیریت رفاه اجتماعی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با اعلام این خبر به خبرنگار وبدای دانشگاه، گفت: با این فعالیت پژوهشی میدانی که به سفارش موسسه نیکوکاری " دکتر مجتبی معین " اجرا شده و در مرحله پایانی قرار دارد، چگونگی فعالیت موسسات و تشکل های غیردولتی (NGO ها) و انواع خدمات این موسسات به گروه های آسیب پذیر جامعه همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشورمان مورد بررسی قرار گرفته است.

دکتر« مروئه وامقی » رئیس مرکز تحقیقات مدیریت رفاه اجتماعی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با اعلام این خبر به خبرنگار وبدای دانشگاه، گفت: با این فعالیت پژوهشی میدانی که به سفارش موسسه نیکوکاری " دکتر مجتبی معین " اجرا شده و در مرحله پایانی قرار دارد، چگونگی فعالیت موسسات و تشکل های غیردولتی (NGO ها) و انواع خدمات این موسسات به گروه های آسیب پذیر جامعه همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشورمان مورد بررسی قرار گرفته است.

   وی افزود: برای دستیابی به مجموعه اقدامات و چالش هایی که از اسفندماه سال گذشته و همزمان با همه گیری کرونا در ارائه خدمات موسسات نیکوکاری و خیریه غیردولتی به گروه های آسیب پذیر وجود داشته، با بیش از 33 نفر از  24 موسسه مردم نهاد، گفت وگو شده و تمامی مطالب مورد بررسی و ارزیابی های علمی و تخصصی قرار گرفته است.

    دکتر وامقی تصریح کرد: « کودکان کار، افراد سالمند، معلولان، خانواده های کم درآمد، زنان سرپرست خانواده و همچنین مصرف کنندگان مواد مخدر » ، از جمله گروه های آسیب پذیر مورد هدف در این پروژه تحقیقاتی می باشند.

    وی افزود: چون بسیاری از این گروه های هدف، بنوعی مخاطبان گروه های علمی و تخصصی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز محسوب می شوند، مطمئنا گزارش نهایی این مطالعه که در آخرین مرحله تهیه است، می تواند مورد استفاده متخصصان و محققان دانشگاه و مراکز پزشکی – توانبخشی وابسته به این دانشگاه قرار بگیرد.

   لازم به ذکر است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات، علاوه بر تعلیم و تربیت بیش از یک هزار و 800 دانشجو در سه مقطع رشته های تخصصی حوزه های ( رفاه و سلامت اجتماعی، سلامت روانی و توانبخشی ) ، در طراحی و اجرای پروژه های ملی و منطقه ای نیز مشارکت دارد.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

1399/07/27  -  ١٤:١٩ / شماره خبر : ١٧٥١٢ / تعداد نمایش : 140


خروج
دسترسی سریع
کتابخانه مرکزی
انتشارات دانشگاه
سامانه علم سنجی
کتابخانه دیجیتال
سامانه نوپا 
DSpace

تماس با ما:

آدرس : اوین بلوار دانشجو، خیابان کودکیار، دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی،  ساختمان فارابی، مرکز تحقیقات مدیریت رفاه اجتماعی

کد پستی:  1985713834

 تلفن مرکز: 71732843

پست الکترونیک: swrc@uswr.ac.ir  دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعیمعاونت تحقیقات و فناوریفرم ارتباطآرشیو اخبارنقشه سایت

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences